Nasze usługi

Nasza oferta usług rozrasta się od wielu lat. Dzisiaj możemy zaoferować kompleksową obsługę Twojego samochodu.

Nasza firma jest w stanie obsłużyć każde koło od 10 do 26 cali. Pracujemy tylko na profesjonalnym i sprawdzonym sprzęcie belgijskiej manufaktury montażownic DQN DU Quesne. Istniejąca od 1929 roku firma posiada liczne patenty, które przekładają się na bezpieczniejszą i sprawniejszą obsługę kół.

Doskonała jakość sprzętu, jego prostota oraz trwałość (plus własny wyszkolony serwis) pozwala nam na obsługę kół od motocykli, samochodów osobowych, dostawczych, opon typu RunOnFlat, PAX oraz niskich profili. Wyważamy koła do samochodów osobowych, dostawczych, 4x4 oraz pojazdów ciężarowych (także przy pomocy proszku). Dysponujemy specjalną przystawką pozwalającą na wyważanie felg nieprzelotowych (Citroen/Peugeot).

Naprawa to jedna z poważniejeszych ingerencji w konstrukcję opony, co ma duży wpływ na jej późniejszą eksploatację. Dlatego naprawy przeprowadzane są przez odpowiednio przeszkolony personel i przy pomocy produktów renomowanej niemieckiej firmy Rema Tip-Top. Podstawową czynnością jest ocena możliwości naprawy, gdyż nie każde uszkodzenie pozwala na dalsze użytkowanie opony. Naprawiamy opony za pomocą metody chemicznej (przy pomocy, łat, kołków), a także w technologii obróbki termicznej (tzw. "na gorąco"). Naprawiamy dętki i opony osobowe, dostawcze, przemysłowe oraz rolnicze.

Do wyważania kół używamy wyważarek amerykańskiej firmy Hunter, która jako jedyna na rynku oferuje opcję Testu Drogowego. Wyważarki tego producenta pozwalają nam rozwiązywać większość problemów związanych z niejednorodnością kół oraz nadmiernymi masami. Wyważarki serii GSP9700 poprzez przekazywanie odpowiednich danych o siłach pracujących w kole pozwalają na takie zoptymalizowanie wszystkich kół, aby zminimalizować drgania, a nawet ściąganie powodowane przez koła.

Używane przez nas wyważarki są jednymi, których pomiary są używane przez większość producentów opon do rozpatrywania reklamacji związanych z wibracjami itp.

Coraz lepsze samochody i coraz niższe profile opon wymagają odpowiedniego podejścia. Nasz sprzęt oraz wyszkolona kadra pozwolą Państwu cieszyć się jazdą bez konieczności jeżdżenia po różnych serwisach.

Posiadamy profesjonalne urządzenia do naprawy felg aluminiowych i stalowych (prostowania oraz spawania) firm Hatco Machinery i Atek Proffesional. Przed wykonaniem usługi nasz personel określa stan felgi, gdyż nie każde uszkodzenie pozwala na przywrócenie jej do pierwotnego stanu. Nie podejmujemy się prostowania w przypadku, gdy nie będziemy w stanie zagwarantować dalszej, bezpiecznej eksploatacji na naprawianym produkcie.

W przypadku, gdyby chcieliby Państwo zlikwidować uszkodzenia typowo kosmetyczne (zarysowania, wyszczerbienia, utlenianie), współpracujemy z zaufanymi zakładami lakierniczymi, które przywrócą felgom właściwy wygląd (lub pomalują na wybrany przez Państwa kolor). Na czas naprawy posiadamy koła zastępcze, które pozwolą Państwu na użytkowanie auta, w przypadku gdyby naprawa nie mogła odbyć się "od ręki".

Wyrównywanie opon to mechaniczne redukowanie z opony tzw. „ząbkowania” lub innych nierówności powodujących nadmierny hałas. Jeżeli podczas jazdy słyszą Państwo hałas podobny do uszkodzonego łożyska w piaście, jest wielce prawdopodobne, że możliwe jest zniwelowanie tego dyskomfortu bez konieczności wymiany opony.

Najczęstszymi przyczynami powstawania nierówności (ząbkowania/ wybić) jest:

 • nieprawidłowe ciśnienie w oponach
 • brak rotacji kół
 • nieprawidłowa geometria kół
 • krzywe felgi
 • uszkodzone zawieszenie
 • Duży wpływ na powstawanie tego typu uszkodzeń mają także rodzaj pokonywanych tras (np. długie trasy o dobrej nawierzchni), zastosowane w aucie zawieszenie (np. współczesne wielowahaczowe konstrukcje) oraz rodzaj nadwozia (np. kombi).

  Posiadamy profesjonalne urządzenie Salvadore Rettifica Vettura do szorstkowania opon. Usługa wyrównywania bieżnika poprzedzona jest weryfikacją, czy opona nadaje się do naprawy. Proces obróbki koła trwa około 30 minut. Usługę wykonujemy dla kół osobowych, dostawczych i terenowych.

  Nasz serwis posiada urządzenia do montażu i demontażu opon motocyklowych, skuterów. Posiadamy także wyważarkę do kół motocyklowych opartą na systemie Haweka. Jeżeli zachodzi potrzeba prostowania felg współpracujemy z serwisem wykonującym taką usługę (zazwyczaj felga jest gotowa na następny dzień roboczy). Nie odkręcamy i przykręcamy kół do jednośladów.

  Wyposażeni w urządzenia do montażu Corghi AG Super 52 i wyważania Balatron Alpha C mamy możliwość obsługi pojazdów rolniczych, przemysłowych oraz ciężarowych. Koła można przywieźć lub przyjechać pojazdem – odkręcamy także koła od tego tupu pojazdów. Dla szybszej obsługi pojazdów rolniczych i przemysłowych posiadamy na stanie dętki do tego typu kół. Opony dostępne na zamówienie.

  Nasza firma posiada kanał i profesjonalne szarpaki w celu weryfikacji luzów zawieszenia. Bez problemu diagnozujemy wady układów kierowniczych. Sprawdzenie zawieszenia jest warunkiem koniecznym do ustawiania geometrii kół pojazdu. Zintegrowane z kanałem nowoczesne szarpaki VTEQ Axle 7000 pozwalają nam na szybszą i dokładniejszą pracę przy Państwa pojazdach.

  Nasz warsztat dzięki wykwalifikowanej i ciągle szkolonej kadrze pozwala na świadczenie usług mechanicznych w zakresie:

 • obsługi układów hamulcowych
 • wymiany oleju silnikowego i płynów
 • wymiany amortyzatorów
 • wymiany i regeneracji zawieszenia
 • obsługi klimatyzacji oraz dezynfekcji układu (ozon/chemia)
 • diagnostyki komputerowa
 • obsługi bieżącej (żarówki/wycieraczki itp.)
 • Jako jedni z pierwszych w Lublinie nieprzerwanie od 2003r. pracujemy na maszynach firmy Hunter do ustawienia geometrii kół w pojazdach naszych Klientów. Przekonani o jakości i dokładności pomiarów tych maszyn, regularnie wymieniamy sprzęt tej amerykańskiej firmy na konstrukcje nowszej generacji. Aktualnie obsługujemy auta w kanale z maszyną Hunter WA440 z kamerami HawkEye, która dokonuje pomiarów w technologii 3D.

  Urządzenie to pozwala nie tylko na ustawienie kompletnej geometrii pojazdu, ale dostarcza także szczegółowych pomiarów celem sprawdzenia odchyleń od parametrów fabrycznych (np. po wypadkach).

  TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) czyli System Monitorowania Ciśnienia w Oponach to obowiązkowy od listopada 2014 roku system montowany w każdym aucie na terenie Unii Europejskiej . Technologia ma ta na celu poprawienie bezpieczeństwa użytkowników, mniejsze zużycie paliwa i wydłużenie żywotności opon.

  Wyróżniamy 2 systemy kontroli ciśnienia:

 • pośedni (bierny) – mierzący spadek ciśnienia z ABS
 • bezpośedni (aktywny) – mierzący spadek ciśnienia z fizycznie zamontowanego czujnika w kole
 • W przypadku biernej kontroli ciśnienia, obsługa koła nie różni się niczym od klasycznej wymiany. Zawory powinny być zmieniane regularnie, a cały proces kończy się zapisaniem wartości ciśnienia w komputerze auta przez użytkownika.

  System bezpośredni jest bardziej skomplikowany. Po pierwsze przy dwóch kompletach kół może wymagać podłączenia komputera do złącza OBD2 w celu aktywacji czujników. Po drugie nietrwałość zaworu zamontowanego w czujniku wymaga uważnej obsługi i regularnej wymiany.

  W celu kompleksowej obsługi Państwa aut jesteśmy w stanie dobrać oraz zaprogramować czujniki do większości aut jeżdżących po polskich drogach. Używamy do tego komputerów firmy Bartec i Texa. Na stanie posiadamy także wahlarz zaworów skręcanych, co pozwala nam na serwisowanie różnego typu czujników.

  Nasze długoletnie doświadczenie w branży oponiarskiej pozwoliło nam na wypracowanie kilku metod odkręcania śrub/nakrętek zabezpieczających. Mamy możliwość dobrania złodziejek w przypadku niektórych producentów. W innych sytuacjach posiadamy specjalistyczne zestawy do odkręcania uszkodzonych lub zgubionych zabezpieczeń.

  Jeżeli posiadają Państwo kilka samochodów (zarówno prywatnych i jak i firmowych) jesteśmy w stanie obsłużyć je bez konieczności rozliczania przy każdej usłudze. Posiadamy dedykowane oprogramowanie do obsługi flot samochodowych. Oferujemy dogodne sposoby rozliczenia za usługi i towary. Współpracujemy z największymi firmami obsługującymi floty takimi jak Partner Opony Polska czy Pneuhage. Zapraszamy floty zarówno lokalne jak i i ogólnokrajowe.

  W 2004 roku nasza firma wybudowała zaciemniony magazyn chroniący opony i felgi przed działaniem substancji chemicznych i warunków atmosferycznych. Służy on do przechowywania zarówno nowych opon jak i depozytów naszych Klientów. Dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu oraz rozwiązaniom magazynowym jesteśmy w stanie obsłużyć 2000 kompletów opon i kół , które zostawili nam pod opiekę nasi Klienci.

  Podczas przechowywania depozyty są powtórnie weryfikowane pod względem zużycia, a koła są wyważane. Aby skrócić czas obsługi w sezonie wymiany opon oferujemy prostowanie oraz malowanie felg u nas przechowywanych. Opony uszkodzone są naprawiane lub wymieniane. To wszystko sprawia, że czas obsługi auta w sezonie jest ograniczony do minimum.

  Wszystkie depozyty znajdujące się pod naszą opieką są zabezpieczone systemami alarmowymi i przeciwpożarowymi. Posiadamy także ubezpieczenie magazynu i towarów w nim przechowywanych.

  Jeżeli sprzedali Państwo auto lub zmieniają Państwo koła na większe istnieje możliwość zostawienia kół, felg lub opon w komis. Dzięki temu, że obsługujemy bardzo wielu Klientów i znamy się na doborze kół do aut, sprzedaż komisowych towarów jest dużo łatwiejsza. Zapraszamy do kontaktu w sprawie komisu. Aktualne towary znajdujące się w komisie mogą Państwo zobaczyć na naszym profilu w portalu OLX: oponserwis.olx.pl

  Cennik usług

  15" 16" 17" 18" 19" 20" 21" 22" 23"
  PAKIET KOŁA STAL. SAM. OSOBOWY 35 zł 40 zł 50 zł 55 zł - - - - -
  PAKIET KOŁA ALU. SAM. OSOBOWY 40 zł 45 zł 55 zł 60 zł 70 zł 75 zł 80 zł 90 zł 125 zł
  PAKIET KOŁA SAM. SUV / VAN / CROSSOVER / DOSTAWCZY 50 zł 55 zł 70 zł 80 zł 90 zł 100 zł 110 zł 120 zł 140 zł
  PAKIET KOŁA SAM. RUN ON FLAT / 4x4 - OFF ROAD / NIESTANDARDOWE 55 zł 70 zł 85 zł 95 zł 110 zł 125 zł 145 zł 160 zł 190 zł
  PAKIET KOŁA FELGA NIEPRZELOTOWA 55 zł 60 zł 65 zł - - - - - -

  Podane ceny brutto PLN dotyczą usługi za 1 sztukę.

  Na usługi niewyszczególnione w cenniku obowiązują ceny umowne.

  W celu zapewnienia równimiernego zużycia opon, zalecamy rotację oraz wyważanie kół do 50000km.

  15" 16" 17" 18" 19" 20" 21" 22" 23"
  WYW. KOŁA STAL. SAM. OSOBOWY 30 zł 35 zł 42,5 zł 47,5 zł - - - - -
  WYW. KOŁA ALU. SAM. OSOBOWY 35 zł 40 zł 50 zł 55 zł 65 zł 70 zł 75 zł 85 zł 110 zł
  WYW. KOŁA SAM. SUV / VAN / CROSSOVER / DOSTAWCZY 45 zł 50 zł 65 zł 70 zł 80 zł 85 zł 95 zł 110 zł 130 zł
  WYW. KOŁA SAM. RUN ON FLAT / 4x4 - OFF ROAD / NIESTANDARDOWE 50 zł 60 zł 70 zł 80 zł 90 zł 110 zł 135 zł 150 zł 160 zł
  WYW. KOŁA NIERZELOTOWEGO 45 zł 50 zł 55 zł - - - - - -

  Podane ceny brutto PLN dotyczą usługi za 1 sztukę.

  Na usługi niewyszczególnione w cenniku obowiązują ceny umowne.

  W celu zapewnienia równimiernego zużycia opon, zalecamy rotację oraz wyważanie kół do 50000km.

  15" 16" 17" 18" 19" 20" 21" 22" 23"
  TEST DROGOWY HUNTER 25 zł 30 zł 40 zł 45 zł
  PRZYKR., ODKRĘC. KOŁA SAM. OSOBOWY 25 zł 25 zł 30 zł 35 zł 40 zł 45 zł
  PRZYKR., ODKRĘC. KOŁA SUV / VAN / CROSSOVER / DOSTAWCZY / 4x4 - OFF ROAD 30 zł 35 zł 40 zł 50 zł 55 zł 60 zł 65 zł
  PROSTOWANIE FELGI STALOWEJ 100 zł 120 zł 140 150 - - - -
  PROSTOWANIE FELGI ALUMINIOWEJ 125 zł 130 zł 140 zł 160 zł 190 zł 210 zł 250 zł 285 zł 335 zł
  MYCIE KOŁA TECHNICZNE 7,5 zł 10 zł 15 zł
  WOREK NA OPONĘ 3 zł
  UTYLIZACJA OPONY 10 zł 12,5 zł 15 zł 20 zł 25 zł

  Podane ceny brutto PLN dotyczą usługi za 1 sztukę.

  Na usługi niewyszczególnione w cenniku obowiązują ceny umowne.

  W celu zapewnienia równimiernego zużycia opon, zalecamy rotację oraz wyważanie kół do 50000km.

  15" 16" 17" 18" 19" 20" 21" 22" 23"
  PRZECH. OPON SAM. OSOBOWY 30 zł 35 zł 40 zł 45 zł 50 zł 55 zł 60 zł 65 zł 70 zł
  PRZECH. OPON SAM. SUV / VAN / CROSSOVER / DOSTAWCZY / 4x4 - OFF ROAD 35 zł 40 zł 45 zł 50 zł 60 zł 65 zł 70 zł 75 zł 80 zł

  Podane ceny brutto PLN dotyczą usługi za 1 sztukę.

  Na usługi niewyszczególnione w cenniku obowiązują ceny umowne.

  W celu zapewnienia równimiernego zużycia opon, zalecamy rotację oraz wyważanie kół do 50000km.

  ostatnia aktualizacja cennika: 07.03.2022r

  *Przedstawiona oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, jest jedynie zaproszeniem do rozpoczęcia rokowań (zgodnie z art. 71 k.c.).

  Profesjonalna obsługa Twojego samochodu

  od 1985 roku.

  Park maszyn

  Pracujemy na maszynach najlepszych producentów, które gwarantują szybką i dokładną obsługę. Oto niektóre z nich:

  Warto wiedzieć

  Użytkowanie samochodu to odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także wobec pasażerów i innych użytkowników dróg.
  Poniżej kilka informacji, które zwiększa Państwa świadomość w kwestiach obsługi auta.

  porady kolo

  Budowa opony

  źródło Pirelli Polska www.pirelli.pl

  Geometria kół może wpływać na zużycie i uszkodzenia opon. Właściwa geometria pojazdu ma na celu zminimalizowanie zużycia i liczby uszkodzeń opon oraz podniesienie komfortu jazdy kierowcy i pasażerów. Właściwa geometria 4 kół pojazdu obniża zużycie ogumienia, pomaga zwiększyć trwałość i osiągi opon oraz zwiększa oszczędności paliwa. Poprzez ograniczenie problemów z kierowaniem i zachowaniem właściwego toru jazdy, geometria pojazdu poprawia także precyzję kierowania pojazdem i bezpieczeństwo jazdy.

  Skąd bierze się niewłaściwa geometria?

  Zmiana geometrii kół pojazdu, mimo że występuje stosunkowo rzadko, może być spowodowana uderzeniem kołami w krawężnik bądź wjechaniem z dużą prędkością w dziurę w jezdni. Zdarzenia poważniejsze, takie jak wypadki mogą również spowodować rozregulowanie geometrii pojazdu. Przy niewłaściwej geometrii kół może występować szybkie zużycie na krawędzi opon, które może wpływać na precyzję kierowania pojazdem. Może to wymusić wymianę opon wcześniej, niż zakładano.

  Zalecamy sprawdzenie geometrii, gdy:

 • Uderzono kołem w przeszkodę;
 • Zauważono nienormalne lub nieregularne zużycie opon;
 • Występują problemy z kierowaniem lub wykonywaniem manewrów pojazdem (pojazd ściąga, kierownica nie wraca do neutralnej pozycji po wyjściu z zakrętu, pojazd jedzie prosto mimo, że kierownica jest skręcona);
 • Zakupiono kompletu nowych opon;
 • Wymieniono zawieszenie lub części układu kierowniczego
 • źródło: Michelin Polska www.michelin.pl

  Właściwa konserwacja opon jest działaniem bezcennym. Powietrze jest całkowicie za darmo, a właściwe ciśnienie w oponie stanowi sekret ich dłuższej "żywotności". Niedostateczne ciśnienie jest główną przyczyną uszkodzeń opon. Przedłużona żywotność oraz w efekcie doskonałe właściwości jezdne oznaczają konkretne korzyści ekonomiczne dzięki oszczędnościom na kosztach wymiany opon i niższym zużyciu paliwa. Właściwe ciśnienie również poprawia zwrotność pojazdu i skraca drogę hamowania. Comiesięczny przegląd wystarczy, by utrzymywać właściwy poziom ciśnienia w oponach. To szybki, ale zasadniczy sposób sprawdzania stanu ogumienia i dbania o bezpieczeństwo jazdy.

  źródło: Pirelli Polska www.pirelli.pl

  Do zalet napełniana kół azotem możemy zaliczyć między innymi:

 • Równomierne zużycie bieżnika opon dzięki prawidłowemu ciśnieniu w kole wynikającemu z ograniczenia jego wahań pod wpływem zmian temperatury
 • Optymalne zużycie paliwa. Zmniejszenie oporów toczenia opony przekłada się na około 2%-ową oszczędność w zużyciu paliwa
 • Wydłużony przebieg opon
 • Mniejsze ryzyko wystrzału opony związanego z nagrzaniem się gumy w przypadku zbyt małego ciśnienia
 • Mniejsze ryzyko wystąpienia rdzy na obręczy ze względu na właściwości chemiczne azotu i brak wchodzenia tego gazu w reakcję z metalem. Azot nie wchodzi w reakcję z metalem, dzięki czemu obręcze stalowe nie korodują a metal się nie utlenia.
 • Poprawa bezpieczeństwa na drodze związana z lepszym trzymaniem się pojazdu drogi na zakrętach i większą skuteczność przyspieszania i hamowania dzięki równomiernemu przyleganiu opony na całej szerokości kontaktu z podłożem
 • źródło: Goodyear Dunlop Polska www.goodyear.pl

  Umów się!

  na wymianę opon lub sprawdz swój depozyt  Opon-Serwis Gębka

  od 1985 roku służymy państwu naszym profesionalizmem

  Krzysztof Gębka

  Historia naszego serwisu rozpoczęła się 1 kwietnia 1985 roku, kiedy postanowiliśmy otworzyć jeden z pierwszych punktów wulkanizacji opon w Lublinie. Mieści się on do dzisiaj przy ul. Lubartowskiej. Początkowo zajmowaliśmy się głównie naprawą opon. Zmiany w samej firmie jak i w oferowanych usługach nadeszły wraz ze zmianami ustrojowymi. Po 1990 roku na polski rynek wkroczyły zachodnie marki opon, dzięki czemu w naszej ofercie pojawiły się opony takich producentów jak Pirelli, Michelin czy Goodyear. Tym samym z punktu wulkanizacji przeobraziliśmy się w profesjonalny serwis ogumienia.

  Jakość na którą kładliśmy największy nacisk sprawiła, że liczba naszych stałych klientów rosła z roku na rok. Dlatego też w 1997 roku podjęta została decyzja o budowie kolejnego punktu, tym razem przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Nowy zakład posiadał na początku dwa stanowiska serwisowe i cały czas głównym zakresem działań był serwis ogumienia.

  Pięć lat później, w 2002 roku, wprowadziliśmy do naszej oferty geometrię kół oraz usługi typu fast-fit jak np. wymiana filtrów i oleju, amortyzatorów czy klocków hamulcowych. Dwa lata później dobudowane zostały kolejne trzy stanowiska serwisowe, w tym jeden specjalnie dostosowany do obsługi busów, oraz przechowalnię zdolną pomieścić kilka tysięcy sztuk opon.

  Rok 2004 był kluczowy dla naszej firmy nie tylko pod względem inwestycyjnym. To również rok, w którym staliśmy się częścią „Partner Opony Polska” - ogólnopolskiej sieci serwisów ogumienia i automechaniki. Pozwoliło nam to rozwinięcie oferty z zakresu proponowanych towarów i usług.

  W 2009 roku całkowicie przebudowaliśmy nasz serwis przy ul. Lubartowskiej 30. Przebudowa polegała na zburzeniu i wybudowania dwóch wjazdowych stanowisk oraz oddzielnego biura. W odnowionym punkcie znalazło się też miejsce na stanowisko do geometrii kół.

  Od 2011 roku posiadamy specjalne oprogramowanie do obsługi naszych Klientów. Dzięki tej aplikacji mamy możliwość stałego monitorowania jakości naszych usług oraz sprawnego obsługiwania przechowalni w której mieści się 2000 kompletów opon i kół.

  Gama usług, które obecnie jesteśmy w stanie zaoferować jest szeroka. Gwarantujemy przy tym, że wysokiej jakości sprzęt na którym pracujemy jak również profesjonalizm naszych pracowników sprosta każdym, nawet najbardziej wygórowanym, oczekiwaniom.

  My w obiektywie

  My w liczbach

  10 000 pojazdów obsługiwanych rocznie
  2000 przechowywanych depozytów
  30 lat na rynku
  25 ekspertów dbających o Twoje bezpieczeństwo
  continental
  debica
  goodyear
  michelin
  pirelli
  yokohama